В умовах пандемії коронавірусної хвороби ( COVID -19 ) ключовими заходами з імунопрофілактики є мінімізація високого ризику летальності та смертності від вакцинокерованих інфекцій, недопущення збільшення кількості сприйнятливих осіб і підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій, недопущення зростання додаткового навантаження на систему охорони здоров’я та заклади охорони здоров’я інфекційного профілю.

Пандемія не є протипоказанням для планової імунізації. Адже поширення однієї інфекції не відміняє загрози від інших, проти яких ми зазвичай вакцинуємось. Було б ідеально, якби COVID-19 зупинив всі інші інфекційні захворювання. Але такого не буває. І якщо не проводити планових щеплень зараз, то до коронавірусу можуть додатись кір, краснуха, поліомієліт, туберкульоз, дифтерія, кашлюк та правець – ті страшні хвороби, від яких ми захищаємось шляхом вакцинації.

З метою протидії поширенню інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імупрофілактики в умовах пандемії коронавірусної хвороби ( COVID -19 ), керуючись статтею 40 Закону України « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення », Постановою МОЗ України №13 від 22.04.2020 року « Про організацію заходів з імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби ( COVID -19 ) » КНП Крижопільський МЦ ПМСД організував роботу закладу для безперервного здійснення заходів з імунопрофілактики з метою охоплення цільових груп населення профілактичини щепленнями на період пандемії коронавірусної хвороби ( COVID -19 ) забезпечивши суворе дотримання правил інфекційного контролю при проведенні профілактичних щеплень в закладі.

Для зменшення кількості контактів , частоти відвідувань пацієнтами закладу та захисту пацієнтів і медичних працівників від потенційних ризиків інфікування коронавірусною хворобою ( COVID -19 ) застосовуються наявні засоби дистанційного зв’язку, для надання інформації про імунопрофілактику, заплановано графік проведення щеплень з метою уникнення скупчень, забезпечено окремі маршрути пересування в закладі та визначено окремі дні для прийому осіб, які звертаються для проведення профілактичних щеплень , а саме вівторок та четвер – День здорової дитини .

Профілактичні щепелення для осіб , які перебувають на самоізоляції / обсервації через COVID -19 і контактних осіб будуть проводитися після закінчення періоду самоізоляції / обсервації.
Медичні працівники при проведенні профілактичних щеплень будуть використовувати засоби індивідуального захисту , а супроводжуючі особи ( матері при щепленні дітей ) та особи , яким проводитимуть щеплення, повинні також використовувати засоби індивідуального захисту .

Бажаємо всім здоров’я! Бережіть себе та близьких!